Jihočeští policejní plavci uspěli na mistrovství republiky

Jihočeský kraj - V silné konkurenci vybojovali 4 cenné kovy.

Velký úspěch zaznamenali jihočeští policisté a občanští zaměstnanci na Policejním mistrovství republiky v plavání a záchraně tonoucího, které se konalo dne 6. dubna v Mělníce. Naše krajské ředitelství reprezentovalo celkem 5 mužů a 1 žena. Muži byli rozděleni do třech kategorií podle věku a ženy soutěžily společně, bez rozdílu věku. Plavci a plavkyně měřili své síly v šestadvaceti disciplínách. Součástí mistrovství, kromě klasického plavání tzn. znak, motýlek, volný způsob, prsa a polohový závod, bylo také záchranné plavání v oděvu a v plavkách.

Konkurence byla obrovská, ale naši borci se neztratili. Nejúspěšnějším závodníkem se stal plk. Ing. Michal Walter, který slouží jako zástupce ředitele územního odboru Písek. Uspěl hned třikrát - první místo získal v jedné z nejtěžších disciplín, kterou je 50 m záchrana v plavkách, dále obsadil druhé místo v závodě na 50 m prsa a aby měl sbírku medailí kompletní, přidal ještě 3. místo v závodě na 100 m prsa a to v kategorii nad 40 let. Jeho výkon byl mimořádný a zaslouží si naše nejvyšší uznání. Ani ostatní členové jihočeské výpravy se však neztratili. Naše občanská zaměstnankyně Lucie Králová z proviantního oddělení obsadila třikrát nepopulární čtvrté místo, nakonec se však cenného kovu také dočkala, když získala bronzovou medaili v závodě na 100 m motýlek. Pochvalu si zaslouží i další členové jihočeského týmu, kteří se opakovaně v různých disciplínách vešli mezi nejlepších pět plavců.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci jihočeské policie a budeme se těšit na další sportovní úspěchy našich policistů a občanských zaměstnanců.